u4getme4everoxny8u u4getme4everoxny8u
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

A gas station charges $3.25 per gallon of gasoline. How much will you pay for 20 gallons of gasoline?

Respuesta :

HighPacka20
HighPacka20 HighPacka20
  • 01-12-2017
That would be exactly $65.
Answer Link
talayjia talayjia
  • 01-12-2017
3.25 multiplied by 20 is 65. I think 65 should be it
Answer Link

Otras preguntas

what is the slope of the line shown​
How has technology affected the economy? Check all that apply. Robots have taken over some jobs in factories. Fewer employees are able to do their jobs from hom
Below is a map of the Mediterranean world at the time of the Second Punic War. Use this map below to answer the following question: Roman controlled areas are r
Whats -606-(-778+20)+2n?
Which is the better buy? 5. 1 lb of apples for $1.98 or 3 lb for $6.95
What did you do last week? Choose three days from last week and write what you did on those days. Be sure to use the correct past tense form of the verb. Your r
what did boers believe was ordained by god?
Do you think that nuclear energy is a worthwhile source of energy to use compared to burning fossil fuels?
HELP i dont understand this.
The three sides lengths of four triangles are given. Which triangle is a right triangle?