Isaiah2209 Isaiah2209
  • 12-11-2015
  • Mathematics
contestada

Wrapping paper is on sale at 3 rolls for $4.25. How many rolls can danika buy with $20

Respuesta :

Wendiii
Wendiii Wendiii
  • 12-11-2015
He could buy 4 rolls. With a left over of $3. That 3 dollars cannot buy one more since it is not enough. 4.25 x 4 = 17.00
Answer Link

Otras preguntas

A line passes through the point (4, –2) and has a slope of 1/2. What is the value of a if the point (–4, a) is also on the line?
how to cheak an equation by substituding the equations for 3x/2-10=1/2
Which vitamin, found in many orange and green vegetables, helps the immune system, builds body tissues, and helps in mucous production?
Can someone please help me?
Match each circumference to the corresponding radius or diameter of the circle. (All circumferences are approximate.) Tiles circumference: 34.54 units circumfer
In the early 1800's (prior to 1820's), most states had property and taxpaying requirements for a white male to be able to vote
please help with this Spanish question
What is the answer to a line GH passes through points (2,5) and (6,9). Wich equation represents line GH
Equation for the formation of a magnesium ion
One boat is overtaking another. Which boat should stand on?