23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

how do you turn 12.576 into expanded form please explain
increasing your vocabulary mean? A. youll spend less time on revision B. youll write more lively sentences C. youll write longer sentences D. youll be able to s
olivia goes to egypt and saw a model of a pyramid. She enlarged it using a scale factor of 1.2. What will be the perimeter and area of the new triangle pyramid?
A lack of Hungarian representatives in the government and ____________________ lead to uprisings against Austrian rule.
3. How are a hypothesis, a prediction, and an experiment related?
olivia goes to egypt and saw a model of a pyramid. She enlarged it using a scale factor of 1.2. What will be the perimeter and area of the new triangle pyramid?
Democratization describes a process through which a country's citizens gain greater access to and participation in government a measurement of the efficiency an
What is a Real number between the square root of 13 and 14?
An intrathecal injection is directed into A. the capsule of a joint. B. the space underlying spinal cord membranes. C. a body cavity. D. the heart.
name the process by which co2 and water moves in and out of the cells PLEASE ANSWER