mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

ratio of 18 mins to 1.5 hours
two dice are tossed what is the probability of obtaining a sum greater than 6
Which describes assimilation? A. the protocol followed when the government moves Native Americans to reservations B. the protocol followed when the government m
Given the two expressions shown below: A. \sqrt{3} +\sqrt{2} B. \sqrt{3} +\sqrt{6} Which statement best describes the two expressions? Both are rational. B
What was the purpose of the Chi Minh Trail ?
BRAINLIEST How do I calculate the force of gravity
_____ is an information-analysis tool that involves the automated discovery of patterns and relationships in a data warehouse. a. dbms b. data loss prevention c
Many related organisms are found to have the same enzymes and hormones this suggests that
how have human hand adaptations helped to make humans a successful and powerful species
we buy these products at $50 and then sell them for $67 what is out price markup