GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

a family spends 1/3 of its weekly budget on rent 1/4 on food 1/8 on clothes 1/12 on entertainment and the remainder is banked how much is banked if the weekl
453 is 75.5% of what number?
a lumberyard worker is cutting three tree trucks into equal sections. the trunks measure 28 feet, 14 feet, and 42 feet. if the sections are as long as possible,
what is 1 hour : 45 minutes in a ratio?
If 150g of sugar is used for 5 cakes how much is used for 7
what is 42+36 rounding each number to near hundred?
how do you say hello
How does a longshore current change a beach
which is equivalent to 3.25%?
Compare and contrast the English bill of rights and the mayflower compact