nikki225
nikki225
16-01-2018
Mathematics
contestada
I need to know the answer of this question
Respuesta :
Аноним
Аноним
16-01-2018
o first find the unit rate 15.54 divided by 7 which is 2.22x 15=$33.30
Answer Link
Аноним
Аноним
16-01-2018
The answer would be 33.3.
I’ll tell you how I figured it.
15.54 divided by 7 is 2.22
Take the 2.22 and multiply it by 15 and that’s 33.3.
Round that and it’s 33.30
Happy studying!
~Brooke❤️
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
How does Shakespeare use figurative language to talk about deatg
A 3-gallon jug of water costs $15.00. What is the price per quart?
look at the image below forr the question plz
urgent !!!!!!!!!!!!!!! 10 points
Which statement best describes why the rising action is longer than the falling action? Complications and conflicts unfold slowly. Many characters are introduce
Nepal's commitment to world peace answer in breif
please help lol 15 and 16
What effect do long and complex sentences with several clauses have on a story’s pacing?
Can I have help I am stuck on this problem It would mean the world if u helped me and tysm!! =-)
If 30 percent of the people surveyed use both of the methods "exercise near home or work" and "exercise outdoors", what percent of people surveyed use at least