osagerage123
osagerage123 osagerage123
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

Deli ham was on sale for $3.29 per pound. Maria's order weighed 1.2 pounds. To the nearest penny, what will Maria’s ham cost?

Respuesta :

ss2319
ss2319 ss2319
  • 16-01-2018
her ham would cost $3.95
3.29*1.2=3.948, round it up to 3.95
Answer Link
myiacofield13
myiacofield13 myiacofield13
  • 04-03-2021

Answer:

D $3.95

Step-by-step explanation:

i just did a test

Answer Link

Otras preguntas

R means run-on F means fragment and S means sentence can you help out?
A 28 kg block is pushed 10.3 m along a level floor at constant speed with an applied force F directed 31 degrees below the horizontal (meaning it is directed so
They Byzantine legal system is best described as a combination of
construcciones con "se": completa las oraciones utilizando construcciones con "se" en el presente de indicativo. 1. Los ensayos ____(entender) facilmente. 2 Los
How does bad news affect us ? Use in your own words.
what is Resistance? ​
b) Even though the slide was at the correct magnification, the student could not see the chromosomes in the dividing cells. State what could be done to the slid
- 1) Which expression is equivalent to-4-9? 4 - 9 -4+ (-9) - 4+9 4 + 9
Which instrument would play lower tones? a) An upright base (6 ft long) b) A violin (2 ft long)
I really need help on these questions :( sorry If you can't read my handwriting but it says If m<=42 what must the measure of <7 be in order to prove a//