KaitlynWolfhard
KaitlynWolfhard KaitlynWolfhard
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

which of the following shows the least expensive unit price

A) 3 oranges for $1.02
B) 4 oranges for $1.52
C) 5 oranges for $1.75
D) 6 oranges for $2.46

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
The correct answer is option A 3 oranges for $1.02
HOPE THIS HELPS
Answer Link
AleciaGifford
AleciaGifford AleciaGifford
  • 05-02-2021

Answer:

The answer would be: A) 3 oranges for $1.02

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Part A Read these sentences from Paragraph 3 of the passage. What he most loved, that I most hated. That which to him was a great evil, to be carefully shunned,
In your own words, explain why your professional image and the way you present yourself will affect your career in the beauty and wellness industry.
Why would a firm spend over 2 million dollars for a 30-second ad on a television during the super bowl
a) A fair coin is flipped.What is the probability it will land on a Head?b) A coin is flipped 50 times and lands on Heads 33 timesWrite down the relative freque
54 POINTS FOR THE ANSWER! Suppose that many large samples are taken from a population and that the sample proportions are normally distributed, with a mean of
Which model represents a fraction less than 3/5? I need this quick pls :)
If scientists are studying the ergets, herons, marsh crabs, and cordgrass, but not water or rocks in a salt marsh, what level of organization would they be stud
Toblerone or Hershey's? I choose Toblerone.
What is the mass in grams
True or False: The Greed Revolution is still easily meeting the growingdemand for food in India."TrueFalse​