ashlynbailey6163
ashlynbailey6163 ashlynbailey6163
  • 12-12-2015
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 apples at the quick market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.35. which place is the better buy?

Respuesta :

BatmanOwlWisher22
BatmanOwlWisher22 BatmanOwlWisher22
  • 12-12-2015
5 cause u get more apples for 2.35 and still save money but get what u need
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-12-2015
stop and save because you get more apples
Answer Link

Otras preguntas

A muscle that is lengthening while it produces tension is performing a(n __________ contraction.
Write an equation that represents the line that passes through the points (5,4) and (-5,0) Show all work pleaseee thank youuu!!!:)
Describe ways that peer influence might increase the amount of stress that teens experience
A regular hexagon with a perimeter of 30 inches is dilated by a scale factor of 3/5 to create a new hexagon. What is the perimeter of the new hexagon?
Is the product of 12 and 3 / 4 more or less than 12? Explain your answer.
Which of the following is not an example of a chemical change? Food digesting Water evaporating A car rusting An egg cooking
Help in this please!! Thanks
what is one third multiplied by 2 fifths
what atrocities does mr.Dussel recount to anne frank
Which of the following is not caused by a gravitational force? A. Gas and Dust come together to form a planet B. Planets orbit a star C. Two atoms come together