courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

what is the formula for a triangle
which leader was William Henry Harrison describing in this statement: "He is one of those uncommon geniuses which spring up occasionally to produce revolutions
In which artistic style is this painting, The Artist's Garden at Giverny? A. abstract B. cubist C. romantic D. impressionist
Ava is 23 cm taller than Olivia, and Olive is half the height of Lucas. If Lucas is1.78 m tall, how tall are Ava and Olive? Express their heights in centimeters
Ecosystems usually become balanced by natural controls, including natural selection. A balanced ecosystem is one in which
what effects did the meiji restoration have on Japan's economy
A form of discrimination that is upheld by the law is called _____. de facto segregation legal discrimination Jim Crow laws subjugation
Which modifier in the sentence is used incorrectly? Juan immediately noticed that Allison was very upset, so he thoughtfully complimented her newly dress and to
Hannah practices her guitar for 40 minutes on Monday. On Tuesday she practices for 5/8 of the time she practiced on Monday. On Wednesday she practices for 4/5 o
Which of the following biological processes occurs in a cell's mitochondria?