parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct simplification of (5x3 − 5x − 8) + (2x3 + 4x + 2).
Based on the cartoon why might Americans have resented british imperialism
Why is anaerobic respiration energetically less efficient than aerobic respiration?
According to plato, what would the people in the cave do to the person who had been outside the cave after this person returned to the cave
What does miss maudie tell scout about boo? how does this compare with what scout already believes?
Which rotation transformed FGHI to F'G'H'I
List all your possibility of outcomes (there are 36 outcomes) if you roll a dice containing numbers 1-6 two times. Determine the probability of each outcome.
List five benefits of healthy eating. How can a person safely and effectively lose weight? Give some reasons that a person might have to go on a diet? What’s th
What is the main reason the story is called antojos?
Give an equation for a horizontal line and a vertical line. what are the slopes of each line