hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

unmanned space exploration is preferable to the use of manned vehicles for all of the following reasons except
which sentence is correct? 1, After the operation, Bo said he'd never felt so good. 2, Bo said he never felt so bad 3, Bo said he'd never felt so badly 4, Bo
Which expression has an irrational answer? A) 4+2.5 B) 3x 1/3 C) 2x ^7 D) 1.25+ 4.25
The number of fish in a lake deceased by 25% between last year and this year.Last year there were 60 fish in the lake. What is the population this year?
what factors were totally ignored in your decisions?
French sociologist émile durkheim insists in his definition of religion on a. the unification brought about by "beliefs and practices," culminating in a "moral
Fred the clown can create 20 animal balloons for every 15 minutes complete the table using equivalent ratios minutes numbers of balloons 15 to 20 6 to blank 45
What is reference point
Mr. Robinson washed 2/5 of his laundry. His son washed 1/4 of his laundry. Who washed more? How much laundry still need to be washed?(Please use fractions and t
How does the number of decimal places in the factors relate to the number of decimal places in the product of the example