Mckena Mckena
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

When buying bottles of Apple juice Ava spent $1.56 On a 12 -ounce bottle and $0.9 on a 6-ounce bottle. Use unit rates to determine if each pair of rates is equivalent

Respuesta :

ang135
ang135 ang135
  • 04-02-2018
Ok so you divide them and then make sure that 1 is the denominator and the numerator can be anything else
Answer Link

Otras preguntas

Pam runs a mail-order business for gym equipment. Annual demand for TricoFlexers is 17,500. The annual holding cost per unit is $2.25, and the cost to place an
question: 2ab-4b answer:​
Put these numbers in order from least to greatest: 8.21 8.7 8.84 9.1
When you are using word cards to learn new words, how many should you try to learn at one time? A. All of them B. Ten to fifteen C Three to five D. One or two​
slogan against deuki system​
round off 4,449999 to one place​
Which term explains a “Hands off” form of government and economy? * Laissez-faire Socialism Je ne sais quoi Capitalism
The equation of a line L is 2x-3y = 6 Find the equation of the line which is parallel to L and passes through the point (6,9)
helpp mee plss i’ll give brainliest
Structure of plant cell