Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Up to a point, the elongation of a spring is directly proportional to the force applied to it. Once you extend the spring more than 10.0 centimeters, however, i
Explain how the presence of coal-fired electricity plants can affect the ability of lakes to support life?
Which word in the sentence does the participial phrase modify? Reaching her fingers to her toes, Katie slowly stretched her back. a. slowly b. Katie c. back d.
What does this quote mean? "After some six weeks fatting amongst those Savage courtiers, at the minute of my execution, she hazarded the beating out of her own
What is one half added to three quarters
why was frederick mueller ashamedbof his own father
The sum of Andre and Brandons scores on a math quiz is 180. Andres score is 2 times as much as 30 less than Brandons score. Find each students quiz score.
Could a mixture be made up of only elements ?
The conflict that occurs between an accused person and a tiger can best be described as— A. character vs. another character B. character vs. internalized social
From his time in Congress, Johnson was known for his skills in A. compromise. B. debate. C. legislation. D. foreign relations.