braydenbrozovich braydenbrozovich
  • 16-02-2018
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

potatoHD potatoHD
  • 16-02-2018
$3.52
That's the right answer.
Your welcome


Answer Link

Otras preguntas

Solve the system 5x+3y=-9 & -2+y=8
An imprint fossil is formed when large animals become trapped in mud smaller animals become trapped in tree sap thin objects become trapped in mud any
If a solution has a pH of 10, is the solution acidic or basic?Explain why
What kinds of regular polygons can be used for regular tessellations?
Help lol .,..........
What is the correct way to use a direct object pronouns in the sentence J'écoute la musique
after the party, there is 1/3 apple pie left and 5/6 pumpkin pie left. Terri ate 1/3 of the leftover pies. How much pie did she eat?
which is smarter a dog or cat?
Help me please I don't have idea
Who would win in a fight Nate Wright (from Big Nate) or Greg Heffley (From Diary Of A Wimpy Kid)