chatteringphotos chatteringphotos
  • 12-01-2016
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound. Logan bought 3/4 pound. How much money did he spend on apples?

Respuesta :

Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 12-01-2016
3/4 pound* ($1.20/ 1 pound)= $0.90

Logan spent $0.90 on apples~
Answer Link

Otras preguntas

If u can't see zoom it in but plz help me with this
did prince henry die in 1457
I need to know how to do this
How might the invention of the telegraph have affected global diplomacy
True or false/ the thermal energy of an object is the total energy of the particles in a material
find the gcf of 8 and 15
who was the first president before George Washington
The formula to convert °F to °C is C =5/9 (F – 32). Convert 50°C to °F. 10°F 20°F 122°F 132°F
a disease that does not respond well to treatment is said to be
Which laws or rules prevent or reduce injury in the event of a crash? A. Child seat laws B. Signaling rules C. Passing rules D. Impaired-driving law