MandiePandie
MandiePandie MandiePandie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

how do ou find unit rates

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks with the correct present tense form of the reflexive verb in parentheses. There are two parts to each reflexive verb and therefore are two bl
How much of the earths water is usable as a freshwater resource
Help me please. I don't understand this.
Mia wants to deposit $3,886 into savings accounts at three different banks: Bank of the US, 7/4 Bank, and Catch Bank. She will deposit three times as much in
A stadium floor there is in the shape of a circle has a diameter with a length of 50 yards what is the area of the circle on the stadium for
GodgkgidFziglxkcfzizgofizgkckzzglzgllgzgzgl
Air is a good conductor of heat. Please select the best answer from the choices provided T F
What are the types of pre-writing strategies? A.brainstorming, listing, freewriting, clustering, mapping, drawing B.brainstorming, webbing, brainwriting, sp
which number is between 1/6 and 1/4
How did Mexico view the Mexican Cession at the end of the war? as a way of gaining money it badly needed as an opportunity for peace with the United States as a