aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Find the nth term of this quadratic sequence: 4, 7, 12, 19, 28
How do solve 2w+9-6w=-19
Warren and shirley want to avoid having a balance due next year. which of the following can they do
which of the following is the explicit formulas for the geometric sequence? A. an= 9(1/3)n+1 B. an= 9(3)n-1 C. an= 9(1/3)n-1 D. an= 9(3)n+1
Leonardo da vinci's vitruvian man portrayed
tyler needs at least $205 for a new video game system. he has already saved $30. he earns $7 an hour at his job. write and solve an inequality to find how many
Ursula bought 9 dozen gauze pads for the health office. The gauze pads were divided equally into 4 boxes. How many gauze pads are in each box?
A box contains 5 plain pencils and 7 pens. A second box contains 4 color pencils and 4 crayons. One item from each box is chosen at random. What is the probabi
Why did faustus pray for redemption at the end of play?
Enter the word you received when you completed the Age of Exploration activity