reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

For what values of the variable is each rational expression undefined2x-3/2x-1( step by step please)
Lim[(sqrt(cos(2x))-cubicrootof(cos(x))]/arctg(x^2) when x->0
What does the random variable (r) for a binomial experiment of n trials represent?
Is velocity related to momentum
If a store credit account charges 1.5% interest each month, what is the APR?
let f(x)=x+8 and g(x)=x^2 -6x-7. find f(g(2))
Holly decided to share 1/2 of her share of the pizza with Deb. How much did each of them actually?
What are some key words to use in writing and evaluation?
Holly decided to share 1/2 of her share of the pizza with Deb. How much did each of them actually?
7.25 times 8 1/2= what?