billis28482
billis28482
12-03-2018
Mathematics
contestada
Help pls I don’t get it
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4
41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13
12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
During which trimester of a woman's pregnancy do the toenails, lips, and eyelashes of the fetus usually appear?.
In the korean war, the united states backed south korea and ______ backed north korea.
Q: An economist is presented with a report that presents the total value of production, adjusted for inflation. What value are they MOST likely examining? A. Re
A mall airplane flew 104 mile in 50 minute. How many mile can it fly in one hour
There are 723 fifth grade tudent and 685 ixth grade tudent going on a field trip each bu hold 58 tudent how
The decreae in coordination and communication between the prefrontal cortex and hippocampu of individual with chizophrenia i partly due to what?
Write an algebraic expreion that marhall can ue to determine the total cot of buying a watermelon that weigh w pound and ome tomatoe that weigh t pound. How muc
What should you do every time you are setting up glassware for a vacuum filtration? Select one or more: 1. Check that there are no cracks or defects in the glas
3.5.PS-15 Question Help Reasoning Kareem cannot decide which of two washing machines to buy. The selling price of each is $480. The first is marked down by 50%.
How far can an object be pushed if 22 J is used with 17.5 N of force? * A 1.25 meters, B 0.80 meters C 4.5 meters D 385 meters