vvalentine85 vvalentine85
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

5b+8v how much will it cost to purchase 7 book and 4 videos

5b8v how much will it cost to purchase 7 book and 4 videos class=

Respuesta :

kingmars1601986 kingmars1601986
  • 12-03-2018
First if b=7 then multiply 5x7=35. then if v=4 multiply 4x8=32. Finally, add 35+32 to get 67 
the cost is $67
Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. Please leave the key with either Carol or _____. Which pronoun correctly completes the sentence using the objective case? he I me
what would happen to the community if all the frog will suddenly died?
What is the square root of 120040?
Rectangle J'K'L'M' shown on the grid is the image of rectangle JKLM after transformation. The same transformation will be applied on trapezoid STUV. Rectangle
DESCRIBE TWO NEGATIVE EFFECTS THAT A TORNADO CAN HAVE ON ANIMALS LIVING IN THE AREA.
: In an interview, an appropriate response to "What is an example of one of your weaknesses?" could be: a) "I am forgetful, at times." b) "I really don't hav
Read the sentence. we are snorkeling when the rain started. which revision corrects the underlined verb tense error in the sentence? a. were snorkeling b. h
Domestic cats can begin reproducing as young as six months of age. each female cat can produce two litters per year, containing multiple cats that can also begi
Why did major league baseball owners support segregation by 1890?
In a group discussion, which of these is the best example of synthesizing claims into a single conclusion? A.Even though we all have our own opinions why, we're