Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Mary paid $2 for a bottle of Orange Juice, can this be expressed as a rate?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2016
yes $ 6 =2 1 like the one that is probably on your paper
Answer Link
RASEA23
RASEA23 RASEA23
  • 03-02-2016
Yes. The rate for the orange juice was 2 dollars per bottle. And since he paid for one bottle, he paid 2*1, or $2. Hope this helps. 
Answer Link

Otras preguntas

estimate the product of 204 and 0.46. explain what method of estimation you used and why it works.
What information should be included in the closing paragraph of a thank-you letter? a. Mention skills that were omitted during the interview b. Reinforce a
In this excerpt from "Colonialism in the United States" by Henry C. Lodge, which word is closest in meaning to the word indelibly? Long after the world to which
What is a product of 2 numbers
What is a product of 2 numbers
I need help with this problem I don't know
a condition related to lifestyle, environment and/or hereditary that increase the chance of developing heart and blood vessel disease
Can anyone help me with this problem
What were the things that led to labor union?
Mrs martin has 80 boxes of paper clips there are 10 paper clip in each box. How many paper clip does she have ?