Nanamoney2208 Nanamoney2208
  • 03-04-2018
  • Social Studies
contestada

Randy bought 6 candy bars for $7.74. What is the cost per candy bar?

Respuesta :

ijustinkim
ijustinkim ijustinkim
  • 03-04-2018
To find this answer, do 7.74/6. The answer is 1.29. 
Answer Link

Otras preguntas

put bracket in the equation 7-4×8-6=6
the quotient of a to the twentieth power and a to the tenth power
the first link in every food chain
What is the definition of a hypothesis ?
how many time does 80 go into 170
0.6 divide 0.0024 plz answer
How many factors does the number 135 have
What number must be added to 14056 to result in a sum of 38773
A recipe calls for 1 3/4 cups of flour. If the recipe is tripled , how much flour is needed.
How did the first people arrive in the Americas?