AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

According to the all-or-none principle, what would happen if a cell were depolarized twice the normal amount needed to produce an action potential?
Which best describes how the structure of the judicial branch affects the judicial branch’s interpretation of the Constitution? The system of federal courts an
What is the inverse of this equation?
How to find the length of AB
which sentence from this passage explains what the main characters do in rosencrantz and guildenstern are dead
How long does it take to travel 300 mi at a constant speed of 15 mi/h? Enter your answer in the box.
How to find all real solutions
________ is/are used to temporarily hold small units of program instructions and data immediately before, during, and after execution by the cpu.
ENGLISH HELP 10 POINT Match these Literary Devices with their definitions and examples from the story "The Tell-Tale Heart". Question 1 options: this situation
The cellular process diffusion does not require cellular ________________ to reach equilibrium. Similarly, ________________uses a selectively permeable membran