awebster0705p70yoh awebster0705p70yoh
  • 11-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 24-fl-oz jar of spaghetti sauce sells for $2.69. another jar that holds 1 quart of sauce sells for $3.29. which is better buy

Respuesta :

20velezedgar
20velezedgar 20velezedgar
  • 11-04-2018
The quart is the better buy because it is 10 cents an ounce 
Answer Link

Otras preguntas

what is a post hoc fallacy?
is a piece of cloth a point, line, or plane?
The most commonly spoken language in the Fertile Crescent around the time of Jesus was
Write equation in function form 2x+2y=8 and 6x-3y=12
simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)
how many kilograms is in 12,321grams
In 1940 What was Germany’s initial strategy for conquering Britain?
Containment was a policy in which the U.S. tried to do what?
a couple wants to install a square mirror that has an area of 500 square inches.to the nearest tenth of an inch,what length of wood trim is needed to go aroun
How do three planes intersect at one point?