skyler34 skyler34
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Clarie is buying bananas cost 75 cents a pound and 4 bananas weigh about one pound about how many bananas can clarie by for $2.25?

Respuesta :

San06
San06 San06
  • 12-04-2018
she can buy 12 bananas
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate for 108 and 25.18
singular form of unas libretas
The distance along the Earth's surface from Los Angeles to New York City is about 3000 miles. If you tunneled straight to New York from LA, how far below the Ea
2b over 5 + 3b over 4= 3 ?
the decimal 6.4 rounded to the nearest whole number
Tone, pitch, and clarity are examples of what type of speech?
who founded the colony of Georgia in 1732
How did the Civil War and Reconstruction impact the Presidency?
How do you construct a congruent angle?
what is £300 in a ratio of 3:7