nicoletaydfjft nicoletaydfjft
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

One Apple cost $0.55 at the grocery store. Customers receive one free apple for every 8 apples that they buy. Anna paid a total of $8.80 for her apples. How many free apples did Anna receive?

Respuesta :

HD195
HD195 HD195
  • 12-04-2018
Anna received 2 free apples
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!! I NEED HELP REALLY FAST!!!!!! THE 2 PROBLEMS ARE ATTACHED!
Woodward high school
MODERN WORLD HISTORY NEED ASAP.... MAP AND 5 ANSWERS FOR 5 QUESTIONS In this assignment you will complete the following steps: Create: Using what you have learn
What does the concept of density mean ?
The product of two negative consecutive integers is equal to 30 more than the first. Find the integers. QUICK
i need to find the surface area can someone please help​
What is most closely the meaning of surreal as it is used in the following passage from DC Comics: Sixty Years of the World’s Favorite Comic Book Heroes? The
Why was Thomas paines common sense important ?
A random sample should provide a good representation of the entire population. True False
A rectangular exercise mat has a perimeter of 36 feet. The length of the mat is twice the width. Write and solve an equation to determine the length, in feet, o