hannahrich721 hannahrich721
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

Coach miller bought 5.15 pounds of ground beef to make burgers The cost of ground beef is $3.40 for each pound.What was the total cost for all of the ground beef?

Respuesta :

eqcheng
eqcheng eqcheng
  • 02-05-2018
The total cost of all the ground beef is $17.51.
Answer Link

Otras preguntas

Clear parentheses by applying the distributive property. 4(4s - 4)- 1(8t - 2u)
Please help me w this question I know the answer but idk how I got it please help me I don’t understand
Explain in your own words how our solar system was formed.
A flying objects height in the sky can be represented by the equation d=30+vt+4t^2 where d is the height in feet , v is the velocity in feet per second, and t i
If you would fill in the blanks, that would really be appreciated!
7. Where did slaves have harder lives?
I really need help with 7a please explain how to show work to
Hey, I'm dumb and need help. Prove that opposite sides of a parallelogram are congruent. Be sure to create and name the appropriate geometric figures. (10 poin
During the late nineteenth century, many anti-imperialists worried that imperialism might threaten United States democratic values by
According to Washington what impact will discrimination have African Americans