dabruhhh1926 dabruhhh1926
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for $4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

Celinakhan23
Celinakhan23 Celinakhan23
  • 01-03-2019

Answer:

1.15

Step-by-step explanation:

First you divide 4.60 by 4.

Than you get $1.15.

So for 1 burger you would have to pay $1.15.

Answer Link

Otras preguntas

What was true about slavery in the Roman Empire? A. Under Pax Romana, emperors passed laws helping enslaved people. B. Romans enslaved people based on skin colo
Find the circumference of Circle, if the diameter of the circle is 2 feet,​
People often have more than one diagnosis. This is known as: A) duality B) bi-polar C) comorbidity D) dichotomy
by which process do organisms adapt and evolve?
Find the minimum value of X²+6X-5​
please answer quick!! giving 30 points if u answer quick!!!
Why did the United States cut off trade and diplomatic relations with Cuba?
I need help please!!!!!!
What is kidney dialysis and when is it needed?
What is the slope intercept equation for this line?