alexblack3t
alexblack3t
03-05-2022
Mathematics
contestada
I need help please!!!!!!
Respuesta :
ahopper13
ahopper13
03-05-2022
B because you’re buying 3 tacos, so 3x, and if you add up the price of 2 cheese, 2 lettuce, and 1 sour cream you get 1.25 so it’s 3x+1.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
In targeting professionals (such as doctors, lawyers, and teachers) with advertising, the advertiser must be aware that a. the language and images used in th
Consider a bright star in our night sky. Assume its distance from the Earth is 20.0 light-years (ly) and its power output is 4.00 3 1028 W, about 100 times that
What is an odometer?
Altoids uses various promotional tools, including advertising, in-store displays, sampling and cents-off coupons to build and maintain sales levels. This is an
4. Dominic is buying candy by the pound for a party. For every 10 pounds of candy he buys, he pays $12. What is the cost, per pound, for the candy?
i need help with this question
Which of the following is an objective test that describes personality and can be used to help diagnose emotional problems? a. MMPI-2 b. CPI c. Rorschach d. TAT
1. Clare has a piece of paper that is 8 inches by 10 inches. How many pieces of paper will Clare have if she cuts the paper in half n times? What will the area
what is equilibrium
What allows people to begin specializing?