kiannalynette64
kiannalynette64 kiannalynette64
  • 14-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me!! PLEASE

Please help me PLEASE class=

Respuesta :

L4Z3R L4Z3R
  • 14-11-2020

Answer:

the milk jug

Step-by-step explanation:

milk is usually sold in gallons... showers use up a lot more than a gallon... measuring cups are too small to measure gallons

Answer Link

Otras preguntas

An animal with a coelom, jointed appendages, and metameric segmentation would be classified in the phylum (A) Mollusca (B) Cnidaria (C) Platyhelminthes (D)
a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
Your uncle is planting an 8-foot tall tree. He ties support wires to the tree, 1 foot from the top, and ties them to posts on the ground, 4 feet from the trunk
If the circumference of a baseball is 24 cm what is the volume of the object
The school concert raised $1360 from the sale of 400 tickets. If adult tickets cost $5 and student tickets $3, how many student tickets were sold?How many stude
Suppose x + y = 6 and xy = 4. Find the value of x² y + xy² without solving the equations.
I need help on my English homework I have no
Explain why shorelines are always changing
How much energy is contained in the mass of a 60-kilogram person?