gabysloth
gabysloth gabysloth
  • 15-11-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy, a quart of sports drink for $1.39 or a gallon for $6?
PLEASE HELP TODAY!!!

Respuesta :

baokr987 baokr987
  • 15-11-2020
A gallon of $6 for one gallon
Answer Link

Otras preguntas

A pitcher of fruit punch holds 2 gallons if 9 people share the entire pitcher equally how much punch does each person get
30 POINTS Ivan is saving money to buy a computer with. He started wih $225 in his savings account and the first week he added $75, the second week he added $20
one teacher wants to give each student 3/5 of slice of pizza. if the teacher has 3 slices of pizza then how many students will she be abke to give pizza to
Solve for the length x in the right triangle shown below a. x = 30.0 (INCORRECT) b. x = 29.2 c. x = 27.4 d. x = 3.4 (INCORRECT)
Jeep recognizes that it has some customers who like roomy SUVs, while others like more compact versions. It also has customers who prefer off-road, sport-type v
If 4 muffins cost $5.24 how much would 5 muffins cost?
what is a quick way to determine which savings account will pay the most interest
How does Rainsford’s character change when he realizes that Zaroff is going to hunt him?
If each 2 cm on the scale drawing equals 4 feet, what are the actual dimensions of the room? (1 point) length = 12 feet, width = 8 feet length = 8 feet, width =
the nth term of a sequence is 3n+2 a)work out first three term of sequence. b)work out the tenth term of the sequennces