cbarreto27 cbarreto27 15-04-2021 Mathematics contestada John went to a deli on his lunch hour. He bought 1.3 lb. of roast beef and 0.6 lb. of cheese. Both were on sale for $3.99 per pound. To the nearest cent, how much was John’s total at the deli? If John paid with a $10 bill, how much change did he receive?